+48 508 928 698 | szkola@zegluj.lublin.pl | FB

Oferta

KURSY WAKACYJNE w sezonie 2015 ruszają w poniedziałek po zakończeniu roku szkolnego, czyli 29 czerwca. Są to całodniowe kursy intensywne odbywające się na kilku poziomach, w zależności od stopnia zaawansowania. Kurs wakacyjny trwa dwa tygodnie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 9 rano do godziny 16 (grupa młodsza) lub od godziny 10 rano do godziny 17 (grupa starsza). Codzienny system szkolenia pozwala na to, aby kursanci wpadli w rytm treningowy i stopniowo nabierali pewności siebie. Pozwala to również, oprócz korzyści treningowych, na nawiązanie bliskich znajomości z kolegami z grupy, dzięki czemu młodzież może poczuć atmosferę obozu żeglarskiego nie wyjeżdżając z Lublina. 

Organizacja dnia oprócz pełnego programu szkolenia żeglarskiego zakłada również szereg rozrywek, takich jak wizyty na basenie, gry i zabawy o tematyce żeglarskiej, czy naukę szant oraz piosenek żeglarskich. Przewidziane są również konkursy z zakresu wiedzy i umiejętności żeglarskich, takie jak m.in. prace bosmańskie, znajomość budowy jachtu, przepisów regatowych itp. Uczestnicy Kursu żeglarstwa będą mieli również okazję sprawdzenia swoich umiejętności podczas regat zorganizowanych na zakończenie kursu. Na zakończenie przewidziana jest wycieczka – niespodzianka, która już jednak dawno niespodzianką nie jest, ale i tak nadal budzi wiele emocji zarówno w instuktorach, jak i uczestnikach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa w regatach wraz z zajętym przez siebie miejscem oraz drobne żeglarskie upominki. 

 

ŻEGLARSTWO PRZEZ ZABAWĘ - zajęcia żeglarskie skierowane do najmłodszych dzieci. Program bogaty w gry i zabawy ma na celu przekonanie dzieci do żeglarstwa jako sposobu spędzania wolnego czasu. Uczymy się podstaw żeglarstwa, poznajemy tajemnicę działania steru i żagla oraz zachęcamy dzieci do samodzielności na wodzie. W tym sezonie zapraszamy dzieci z roczników 2005 - 2008. Nie będziemy straszyć, a zachęcać, rozśmieszać i bawić się - w końcu to wakacje :)

 

PIERWSZE KROKI W ŻEGLARSTWIE - zajęcia dla osób rozpoczynających swoją przygodę z żeglarstwem. Propzycja dla roczników 2002 - 2004. Program obejmuje naukę żeglowania w stopniu podstawowym w nieco bardziej wymagającej formie, niż podczas zajęć z najmłodszymi, ale ciągle w oparciu o różnego rodzaju gry i zabawy. Po zakończeniu zajęć większość kursantów jest w stanie wykonać podstawowe manewry, takie jak zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, utrzymanie jachtu na kursie, utrzymanie odpowiedniej pozycji podczas żeglugi oraz manewry bezpieczeństwa, m. in. stawianie jachtu po wywrotce (kontrolowanej oczywiście :)

 

Kursy wiosenne/weekendowe

Są to kursy prowadzone podczas weekendów, a skierowane do młodzieży, która już wcześniej brała udział w naszych zajęciach.Zaczynamy wczesną wiosną. W lutym i marcu trenujemy w klubie sportowym Strefa w Leclercu. W kwietniu (może nieco wcześniej) przenosimy się nad Zalew, gdzie czeka na nas sporo pracy przy sprzęcie.

Jak tylko pogoda pozwoli wchodzimy na wodę. Treningi wiosenne dają możliwość uczestniczenia w zajęciach w różnych warunkach pogodowych, z racji rozpiętości czasowej. Zajęcia nad zalewem trwają mniej więcej 3,5 - 4 godzin. Obejmują przygotowanie sprzętu, odprawę/zajęcia teoretyczne, dwugodzinny trening na wodzie, oraz podsumowanie zajęć.

Treningi w klubie sportowych rozpoczynają się o godzinie 11.30

Treningi nad zalewem rozpoczynają się o godzinie 10.00 

Zapraszamy!

 


Rodzaj kursu Cena Szczegóły

1

Żeglarstwo przez zabawę

Pierwsze kroki w żeglarstwie

Kurs żeglarski I-ego stopnia

kurs dwutygodniowy/Zalew Zemborzycki

890zł

ok. 20 h zajęć praktycznych na jachtach klasy Optimist

ok. 16 h zajęć teoretyczno – praktycznych (teoria, prace bosmańskie, praca przy sprzęcie)

zajęcia na basenie z zakresu bezpieczeństwa na wodzie

zajęcia pozażeglarskie uzależnione od warunków pogodowych

wirtualny trening regatowy z wykorzystaniem gry Virtual Skipper

ubezpieczenie NNW w TU Allianz

2

Kurs żeglarski II-ego stopnia 

kurs dwutygodniowy/Zalew Zemborzycki

770zł

ok. 20 h zajęć praktycznych na jachtach klasy Optimist

ok. 16 h zajęć teoretyczno – praktycznych (teoria, prace bosmańskie, praca przy sprzęcie)

wirtualny trening regatowy z wykorzystaniem gry Virtual Skipper

zajęcia pozażeglarskie uzależnione od warunków pogodowych

Terminy kursów w sezonie żeglarskim 2015

29.06 - 10.07.2015

Żeglarstwo przez zabawę - grupa początkująca

Wiek 7 - 8 lat
Grupa początkująca o specjalnym programie nauczania dostosowanym do najmłodszych dzieci z roczników 2007 i 2008. Nauka żeglarstwa od podstaw. Dużo zabawy, żeglowania ile tylko się uda. 

Żeglarstwo przez zabawę - grupa początkująca

Wiek 8 - 9 lat
Grupa początkująca o specjalnym programie nauczania dostosowanym do dzieci. Głównie dziewięcioletnich, ale zapraszamy również wyrośnietych ośmiolatków :) Nieco śmielej działamy, niż z najmłodszymi, ale z założeniem, że nasi kursanci to baaardzo młodzi żeglarze. 

20.07– 31.07.2015

Pierwsze kroki w żeglarstwie

Wiek 9 - 11 lat

Grupa początkująca, nauka żeglarstwa w stopniu podstawowym. Program zajęć ma na celu opanowanie przez kursantów podstaw żeglowania poprzez ćwiczenia oraz oczywiście przez zabawę. 

Program zakłada zainteresowanie dzieciaków żeglarstwem zarówno jako sposobem rekreacji, jak i dyscypliną sportową. 

Kurs żeglarski II stopnia

Kurs dla osób kontynuujących szkolenie, którzy opanowali już żeglarstwo w stopniu podstawowym. 

2-12.08.2015

OBÓZ ŻEGLARSKI W GRABNIAKU/JEZIORO ROTCZE

Wiek 8 – 11 lat

11 dniowy obóz żeglarski w osrodku Grabniak nad Jeziorem Rotcze. Podział grup szkoleniowych wg poziomów zaawansowania.

13-23.08.2015

OBÓZ ŻEGLARSKI W GRABNIAKU/JEZIORO ROTCZE

Wiek 12 – 14 lat

11 dniowy obóz żeglarski w osrodku Grabniak nad Jeziorem Rotcze. Podział grup szkoleniowych wg poziomów zaawansowania.

 
Zapisz się na kurs